Rzeczy, które potrzebuje każde miejsce pracy – sprawdź!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dbanie o bezpieczeństwo swoich pracowników to obowiązek każdego pracodawcy. Sprawdź jakie rzeczy musi posiadać twoje miejsce pracy, aby pracownicy byli przygotowani w razie wypadków lub sytuacji awaryjnych.

Środki odkażające i dezynfekujące

Wszyscy pracodawcy muszą podjąć rozsądne kroki, aby chronić pracowników i inne osoby przed koronawirusem i wszelkimi innymi szkodliwymi wirusami, które mogą się rozwijać w tych środowiskach. Środki do dezynfekcji rąk i środki do dezynfekcji powierzchni są produktami biobójczymi, które są niezbędne do utrzymania czystości i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Apteczka

Apteczki są niezbędne w każdym miejscu pracy. Pozwalają na szybkie leczenie drobnych urazów i mogą zatrzymać zmianę sytuacji ze złej na gorszą. Podstawowe przedmioty, które należy umieścić w apteczce to: plastry w różnych rozmiarach, bandaże, rękawiczki, nożyczki, środki przeciwbólowe, sterylne opatrunki, i taśma.

Każde miejsce pracy powinno również rozważyć zaopatrzenie się w wysokiej jakości zestaw do oparzeń, stworzony specjalnie do leczenia poważnych lub mniejszych oparzeń. Powinny one obejmować: rękawiczki nitrylowe, opatrunki na oparzenia, bandaże, taśmy oraz nożyczki.

Środki ochrony indywidualnej

Środki ochrony indywidualnej mają chronić zdrowie i życie twoich pracowników. To sprzęt do noszenia lub trzymania przez pracownika w celu ochrony przed zagrożeniami. Odzież robocza jest powszechnie dostępna i można ją kupić w dużych ilościach, w przystępnej cenie.

Bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach

Pracodawcy muszą również zapewnić, że wszystkie drogi i ścieżki w miejscu pracy są bezpieczne i antypoślizgowe. W przypadku śniegu i lodu, w razie potrzeby należy używać produktów zabezpieczających, aby zminimalizować ryzyko upadku na parkingach, chodnikach, schodach i wszystkich głównych wejściach/wyjściach z budynku.