Upewnij się, czy twoje miejsce pracy jest gotowe na każdą sytuacje awaryjną

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pracownicy są narażeni na ryzyko pożaru w miejscu pracy, ale istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby zminimalizować to ryzyko. Niektóre środki, które można podjąć, aby zapobiec pożarom w miejscu pracy, obejmują plan ewakuacji, trzymanie materiałów łatwopalnych z dala od źródeł ciepła oraz posiadanie pod ręką działających gaśnic. W przypadku pożaru ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie się ewakuować i właściwie użyć gaśnicy.

Poniższe wskazówki pomogą Ci upewnić się, że Twoje miejsce pracy jest gotowe na każdą sytuację awaryjną.

Musisz pamiętać, aby obszar wokół sprzętu przeciwpożarowego powinien być wolny od jakichkolwiek przeszkód. Obejmuje to meble i inne przedmioty, które mogą przeszkodzić pracownikom próbującym uzyskać dostęp do sprzętu przeciwpożarowego w sytuacji awaryjnej.

Sprzęt przeciwpożarowy musi być wyraźnie oznakowany z ich prawidłowym przeznaczeniem, aby pracownicy wiedzieli, jak z nich korzystać w sytuacji awaryjnej. Posiadanie wizualnego przewodnika może również pomóc pracownikom zapamiętać, co oznacza dane oznakowanie na wypadek, gdyby ta wiedza była im kiedykolwiek potrzebna w sytuacji awaryjnej.

Gaśnica

Ważne jest, aby upewnić się, że Twoi pracownicy wiedzą, jak prawidłowo korzystać z gaśnicy, i że są one łatwo dostępne w nagłych wypadkach. Sprawdź wskaźniki na gaśnicach. Musisz mieć pewność, że gaśnice są w pełni naładowane i łatwo dostępne. Pamiętaj też, aby je przetestować i przeszkolić pracowników, jak prawidłowo z nich korzystać. Jeśli Twoi pracownicy potrzebują więcej informacji lub szkoleń, znajdź wykwalifikowanego instruktora, który nauczy ich, jak prawidłowo ich używać.

Reklama: Odzież robocza

Upewnij się, że wszystkie alarmy przeciwpożarowe są sprawne. Jeśli masz wątpliwości, czy alarm będzie działał prawidłowo, wymień go. Lepiej dmuchać na zimne, jeśli chodzi o ochronę życia i mienia na wypadek pożaru!

Zagrożenia elektryczne

Ważne jest, aby zanotować wszelkie zagrożenia elektryczne. W przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów natychmiast skontaktuj się z autoryzowanym serwisantem. Awaria sprzętu elektrycznego jest głównym czynnikiem powodującym pożary w miejscu pracy.

Zagrożenia elektryczne mogą być niebezpieczne zarówno dla pracowników, jak i klientów. Jeśli natkniesz się na wadliwe gniazdko elektryczne lub inny problem z okablowaniem natychmiast skontaktuj się z serwisantem.

Wiedz, co robić podczas sytuacji awaryjnej

Jeśli jesteś w sytuacji awaryjnej i nie możesz wyjść z biura z powodu pożaru, nie panikuj. Najlepiej trzymać się z dala od ognia, zamknąć się w pomieszczeniu i wołać o pomoc przez okno. Jeśli do pokoju wpada dym przez otwory wentylacyjne lub szczeliny wokół okien i drzwi, zakryj usta szmatką i staraj się nie wdychać dymu w oczekiwaniu na przybycie strażaków na miejsce zdarzenia. Jeśli to możliwe, uszczelnij wszelkie szczeliny za pomocą przedmiotów, takich jak odzież lub ręczniki.