Odzież robocza: Jak wybrać odpowiednie rękawice robocze?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jeśli jest ci potrzebna odzież robocza, w dzisiejszych czasach możesz po prostu kupić ją przez internet. Dzisiejszy rynek rozpieszcza nas różnego rodzaju odzieżą roboczą — możesz kupić tkaninę odporną na przecięcia, tłumiącą wibracje itd. Możesz mieć je wszystkie lub wybrać opcje, których naprawdę potrzebujesz. Kiedyś miało się dwie opcje do wyboru — skórzane rękawiczki lub… te nieskórzane. Może wcale tak nie było, ale jedno jest pewne, mamy teraz o wiele więcej opcji. Pomimo różnych opcji, skóra nigdzie się nie wybiera. Jest to nadal bardzo popularna opcja.

Większość pracowników wymaga od swoich rękawic roboczych kilku podstaw. Chcą, aby były na tyle wygodne, aby nie trzeba było ich ciągle zdejmować, wytrzymałe, aby nie rozdarły się lub rozpadły w ciągu kilku minut. Trwałość i wygoda to powody, dla których skórzane rękawice robocze są popularnym wyborem od pokoleń. Jednak nie wszystkie skórzane rękawiczki są takie same. Możesz otrzymać rękawiczki wykonane z różnych skór zwierzęcych, rękawice o różnych stylach i kształtach oraz rękawice z dodatkowymi funkcjami. W niektórych przypadkach skóra zapewnia również ochronę przed chemikaliami, ciepłem i wodą.

Odzież robocza: Jak dobrać odpowiednie rękawice?

Wybierając odpowiednią parę rękawiczek, pracownicy powinni zadbać o to, aby ich rękawice były odpowiednio dopasowane do dłoni, tak aby nie krępowały ruchów ani nie powodowały dyskomfortu podczas użytkowania — odzież robocza nie musi być niewygodna.

Trzy kluczowe rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pary rękawic roboczych:

Materiał

Materiał użyty do wykonania pary rękawic roboczych może wpłynąć na ich jakość i trwałość. Skóra jest jednym z takich materiałów, który zapewnia doskonałą ochronę przed ścieraniem, chemikaliami i ciepłem. Ma również dobrą elastyczność, dzięki czemu jest wygodny w noszeniu przez dłuższy czas.

Dobre dopasowanie

Rękawica powinna dobrze przylegać do dłoni. Dopasowanie może być trudne do określenia podczas zakupu, ale możesz skorzystać z prostego testu: włóż rękę do rękawicy i spróbuj zgiąć palce na kostkach. Jeśli nie możesz tego zrobić bez zsuwania się rękawicy, oznacza to, że jest za duża.

Wyściółka i podszewka

Miękka, gruba wyściółka może chronić dłonie przed przypadkowym uszkodzeniem. Zapewnia również komfort i wsparcie dłoni użytkownika. Podszewka rękawic roboczych powinna chronić dłoń przed niebezpiecznymi substancjami, takimi jak chemikalia.