Kiedy kolejne szkolenia BHP dla pracowników?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Aby odpowiednio chronić swoich pracowników przed incydentami w miejscu pracy, musisz upewnić się, że wszyscy pracownicy są przeszkoleni i są na bieżąco z obowiązującymi zasadami BHP. Jeśli nie jesteś ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa, określenie, kiedy Twoi pracownicy będą musieli przejść ponowne szkolenie lub szkolenie przypominające, może być trudne.

Wiele szkoleń wymaga „odświeżenia” według określonego harmonogramu. W przypadku jakichkolwiek aspektów związanych z bezpieczeństwem, które wymagają sprawdzenia, istnieje prawdopodobieństwo, że certyfikacja będzie ważna przez pewien czas, po którym konieczne będzie ponowne przeszkolenie.

Jeśli w twoim miejscu pracy zdarzył się wypadek, jest to najwyższa pora na powtórzenie szkolenia. Niebezpieczne praktyki rzadko wynikają z lekkomyślności człowieka – w końcu nikt nie chce zostać ranny – ale z braku wiedzy i zrozumienia, awarii systemu. Jeśli tego typu zdarzenie kiedykolwiek miałoby miejsce, skorzystaj z okazji, aby załatwić szkolenia dla poszczególnych osób i całej firmy oraz ponownie przeszkolić pracowników w zakresie danej kwestii bezpieczeństwa. Pamiętaj, że szkolenia BHP są równie ważne, co odzież robocza, czy akcesoria ochronne.

Ustanowienie rocznego harmonogramu szkoleń w całej firmie może pomóc w zapewnieniu, że pracownicy są przeszkoleni w zakresie najbardziej aktualnych przepisów i wymagań, a także może pomóc w normalizacji szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i uczynieniu ich częścią firmy. Po prostu ustal harmonogram, a co roku Ty i Twoi pracownicy będziecie otrzymywać przypomnienia o ponowieniu szkolenia.