Identyfikacja zagrożeń w miejscu pracy: Jak się za to zabrać?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i zmniejszyć liczbę urazów, musisz wiedzieć, jak identyfikować zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Lista kontrolna 

Opracowanie kompleksowej listy kontrolnej bezpieczeństwa jest niezbędnym pierwszym krokiem w tworzeniu bezpieczniejszego miejsca pracy i stanowi solidną podstawę do identyfikacji i rejestrowania potencjalnych zagrożeń.

Potknięcia i upadki

Jedną z najczęstszych przyczyn urazów w miejscu pracy są potknięcia i upadki. Tego typu urazy są kosztowne i często można ich uniknąć. Sprawdź każde pomieszczenie w pracy pod kątem zagrożeń związanych z poślizgnięciem się i potknięciem. 

Podjęcie natychmiastowych działań zmniejszy ryzyko obrażeń i zapewni bezpieczeństwo pracowników. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, na naszym blogu znajdziesz więcej wskazówek o zapobieganiu wypadkom w pracy.

Oświetlenie

Niewłaściwe oświetlenie może powodować wiele problemów dla pracowników — w przypadku pracowników w obszarze biurowym korzystających z komputerów niewłaściwe oświetlenie może powodować zmęczenie oczu, spowodować pogorszenie wzroku, bóle głowy i inne dolegliwości.

Link sponsorowany: Odzież robocza

Nasze wskazówki pomogą ci zidentyfikować niektóre z bardziej powszechnych problemów w miejscach pracy. Świetną opcją jest zlecenie przeprowadzenia oceny obiektu profesjonaliście w celu zidentyfikowania dodatkowych zagrożeń, które mogłeś przeoczyć.