Ferie zimowe 2023: Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Wiele rodzin decyduje się na podróże podczas ferii zimowych, niestety o tej porze roku mogą występować trudne warunki pogodowe, ograniczona ilość światła dziennego oraz nowi kierowcy w nieznanych im dotąd obszarach. Sprawdź jak zachować ostrożność podczas tegorocznych ferii zimowych. 

Sprawdź swój pojazd, zanim wyruszysz w drogę

Upewnij się, że samochód działa jak należy, a poziomy wszystkich płynów są w normie. Powinieneś także wykonać kilka innych prostych czynności, takich jak sprawdzenie opon i ciśnienia w oponach. Jeśli nie czujesz się komfortowo z samodzielną diagnozą, wyrusz w podróż do do specjalisty.

Planuj z wyprzedzeniem

Powtarzamy, przed rozpoczęciem podróży upewnij się, że Twój pojazd jest w dobrym stanie do podróży. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy zimą, ale to nie wszystko — przed wyruszeniem sprawdź również pogodę, aby upewnić się, że droga będzie bezpieczna.

Jedź uważnie

Zwiększony ruch w okresie ferii i zimowe warunki na drogach mogą być frustrujące. Postaw na bezpieczeństwo wszystkich twoich pasażerów i pozwól niecierpliwym i agresywnym kierowcom cię wyprzedzić i jechać przed Tobą, aby mieć kontrolę nad sytuacją.

Reklama: Odzież robocza

Podróżuj wcześnie rano lub w ciągu dnia

Jeśli wyruszasz z rodziną w długą podróż, radzimy wyruszyć z domu wcześnie rano lub w ciągu dnia. Czemu? Im więcej widzisz, tym lepiej dla ciebie i twoich pasażerów. 

Pomyśl o szybszym wyjeździe 

Jeśli chodzi o ferie… warto wziąć pod uwagę wcześniejszy wyjazd. Nie każdy lubi tłok na drodze podczas „szczytu wakacyjnego”, kiedy na drodze pojawia się więcej ludzi. Zaplanuj bezpieczną podróż lub postaw na alternatywne rozwiązania.

Nie zapomnij również o podstawach i upewnij się, że ty i twoi bliscy nie staniecie się kolejną statystyką. Jedź bezpiecznie, aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo na drodze podczas ferii.