Kiedy na zewnątrz jest zimno, a drogi i chodniki są oblodzone, praca na dworze i korzystanie z drabiny powinny być ostatnią rzeczą o jakiej myślisz. Ale jeśli pracujesz w branży budowlanej lub dekarskiej, musisz wiedzieć, że miesiące zimowe mogą stanowić duże zagrożenie dla pracowników. Praca z drabinami podczas śniegu, silnego wiatru i temperatury na minusie wymaga szczególnej dbałości o szczegóły. Więc jeśli zamierzasz korzystać z drabin na zewnątrz w tym sezonie zimowym, przeczytaj podstawowe wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.
Zagrożenia związane z pracą w zimnie, lodzie lub śniegu
Zarówno jazda samochodem, jak i praca na zewnątrz są niebezpieczne o tej porze roku, dlatego należy podjąć odpowiednie środki ostrożności. Korzystanie z drabin na zewnątrz o tej porze roku może być niebezpieczne z kilku powodów.
Weźmy na przykład drabiny aluminiowe, są one trwałe i nie pękają podczas ujemnych temperatur, jednak aluminium w bardzo niskich temperaturach może powodować przywieranie skóry – zwłaszcza jeśli dłonie są spocone. Jednocześnie może to nie doprowadzić do utknięcia na drabinie; niewątpliwie mogłoby to utrudnić wspinaczkę i spowodować wypadek. Co więcej, jeśli drabina jest postawiona na lodzie i śniegu, może się łatwo poślizgnąć. Może to być jeszcze bardziej niebezpieczne w przypadku czarnego lodu, który może być niewidoczny dla oczu.
Reklama: Odzież robocza
Jak w przypadku każdej drabiny, bezpieczeństwo powinno być najwyższym priorytetem podczas korzystania z drabin w niskich temperaturach. W kolejnym wpisie omówimy kilka kluczowych wskazówek, o których należy pamiętać, jeśli czeka cię praca na zimnie.