Bezpieczna podróż do pracy zimą – Przygotuj się

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Śnieg, lód, deszcz ze śniegiem? Musisz wiedzieć, jak radzić sobie z zimą przed wyruszeniem w podróż do pracy.

Nie wszystkie podróże do pracy będą się wiązać z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Jednak wielu kierowców nadal nie wie, co robić, gdy robi się zimno. Zanim wyruszysz w drogę, postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby zachować bezpieczeństwo podczas podróży w niskich temperaturach.

Przygotuj swój samochód na zimę

Przed rozpoczęciem podróży warto poświęcić czas na sprawdzenie samochodu przez eksperta. Zanim wyruszysz w podróż w warunkach zimowych, zleć mechanikowi wykonanie zaplanowanego przeglądu pojazdu. Podczas wizyty serwisowej upewnij się, że przede wszystkim akumulator, opony, reflektory oraz hamulce są przetestowane i gotowe na zimę.

Sprawdź swoje opony

Ponieważ opony są jedyną częścią samochodu, która faktycznie ma kontakt z drogą, szczególnie ważne jest, aby upewnić się, że są gotowe do jazdy, zanim rozpocznie się zima. Sprawdź ciśnienie we wszystkich czterech oponach, zwłaszcza zimą, kiedy ma tendencję do spadania wraz z temperaturą. Rutynowo sprawdzaj i dostosuj ciśnienie w oponach do wartości zalecanych dla Twojego pojazdu.

Nie zapomnij o paliwie

Pilnuj, aby zbiornik paliwa był co najmniej do połowy napełniony, a telefon komórkowy naładowany za każdym razem, gdy wyjeżdżasz samochodem zimą — tym bardziej podczas długich podróży. Ważny jest również płyn do spryskiwaczy, zaopatrz się w taki, który nie zamarza, aby chronić Twoją widoczność na drodze.

Reklama: Odzież robocza

Co jeśli wpadniesz w poślizg?

Jeśli kiedykolwiek jeździłeś w prawdziwie zimowej pogodzie, prawdopodobnie doświadczyłeś tego niemiłego uczucia, jakie towarzyszy wrażeniu, że twoje opony łączą się z oblodzoną drogą. Poślizg może spowodować nerwy, ale ważne jest, aby zachować spokój i oprzeć się pokusie gwałtownego hamowania. Zamiast tego zdecyduj, dokąd chcesz jechać i kieruj się w tym kierunku.